فوتس اویل :موم باقی مانده یا به طور معمول روغن فوتس نوعی موم پارافینیک با محتوای معطر کم، پایداری اکسیداسیون خوب و رفتار ویسکوزیته/دمای بالا است. هنگامی که فرآیند تولید پارافین وکس از اسلک وکس به پایان رسید، باقی مانده است.

•فوتس اویل ماده ایست روغنی که در فرایند تولید پارافین جامد بعنوان یک محصول جانبی بدست می آید. فوتس اویل (Residue Wax) در دمای اتاق جامد است و در دمای بالای 40 تا 60 درجه سانتی گراد شروع به ذوب شدن می کند. نقطه اشتعال معمولی آن حدود 250 درجه سانتیگراد و نقطه جوش اولیه بالای 280 درجه سانتیگراد است. طبق معیارهای GHS سازمان ملل قابل اشتعال نیست، اما می سوزد. نه خود واکنشی است و نه خود گرم می شود و در هنگام گرم شدن دچار تجزیه گرمازا نمی شود. به دلیل واکنش های احتمالی با مواد اکسید کننده، فوتس اویل (Residue Wax) باید جداگانه نگهداری شود.دمای نگهداری توصیه شده نباید بیش از 50-57 درجه سانتیگراد باشد.

•فوتس اویل(موم باقیمانده)، پس از فرآوری یا روغن‌زدایی اسلک وکس، زمانی که اسلک وکس تحت فشار قرار می‌گیرد تا درصد روغن مشخص شده برای ساخت پارافین وکس خارج شود، محصول باقی می‌ماند. فوتس اویل دارای روغن بیش از حد، تا 50٪ است.

در نتیجه فوتس اویل، مخلوط روغن و موم نرم می باشد. این موم، که به طور رسمی مانند روغن شناخته شده است، محصولی می باشد که از تولید پارافین وکس نیمه تصفیه شده تولید می شود و تقریباً ۶۰٪ نتیجه ۱۰۰٪ اسلک تهیه شده توسط پالایشگاه های روغن می باشد.

فوتس اویل محصول فرعی فرآیند تولید موم پارافین است که
محتوای روغن موم پارافین در باقیمانده موم (35+/-5%) است و دارای اسیدهای چرب خطی و اسیدهای چرب آزاد فوتس اویل منبع غنی روغن پایه است.

فوتس اویل در اوایل استفاده در شمع، جلا، مطابق با جوهر و کاغذ کربن استفاده شده است

به طور گسترده در لاستیک، نساجی، چرم، لاستیک، پلاستیک، روان کننده ها استفاده می شود

پردازش پلاستیک، پرداخت، صنعت نئوپان و صنایع کلی چوب کاری.

فوتس اویل به عنوان پارافین محصول جانبی فرآیند تولید است. مقدار زیادی روغن و اسیدهای چرب در این محصول وجود دارد و اسیدهای چرب آزاد منبع غنی روغن هستند. روغن پا (موم باقیمانده) که در هنگام استخراج روغن از موم شل تولید می شود یا از فرآیند تولید موم پارافین نیمه تصفیه شده به دست می آید.

◇ویژگی:
فوتس اویل با نقطه ذوب پایین
پر از روغن است، بنابراین نقطه ذوب پایین است، در دمای معمولی حدود 45 تا 50 درجه سانتیگراد است، به دلیل این ویژگی بسته بندی باید کاملا خوب و محکم باشد تا از نشت روغن جلوگیری شود.

◇ماندگاری
مقدار روغن باقی مانده موم در آب اجازه نمی دهد در آب یا سایر محصولات مایع حل شود.

◇ویسکوزیته
نیز مربوط به روغن است که مانند روان کننده ها است
رنگ: قهوه ای زرد

•موارد کاربرد فوتس اویل:

صنعت کفش سازی ، پلاستیک سازی ، پولیش ، صنایع نئوپان سازی وبه طور کلی در صنایع چوبی کاربرد فراوان دارد.